POLARIZAČNÍ OCHRANNÉ BRÝLE

Brýle s polarizačním filtrem propouštějí pouze pozitivní vertikální vlnění, vidění přes ně je pohodlné, kontrastní a bez nepříjemného oslnění. V kombinaci s kvalitním UV filtrem a různými odstíny zbarvení polarizovaných čoček zajišťují očím bezpečnou ochranu proti slunečnímu záření, vysokou úroveň ostrosti vidění, citelnou úlevu od únavy očí a vynikající vnímání barev.

Brýle HALTON, polarizační

Brýle HALTON, polarizační

724,79 Kč
599,00 Kč bez DPH
ks
DO 3 DNŮ
Brýle sportovního designu s polykarbonátovým zorníkem třídy 1FT dle normy EN 166. Zor...
Brýle UMBRA POLARISED

Brýle UMBRA POLARISED

579,59 Kč
479,00 Kč bez DPH
ks
DO 5 DNŮ
Polarizované brýle Umbra eliminují všechny reflexní odrazy, které dopadají na objekti...
Brýle POLAR STAR

Brýle POLAR STAR

555,39 Kč
459,00 Kč bez DPH
ks
DO 5 DNŮ
Polar Star jsou moderní sportovní brýle s dvojitým zorníkem. Tyto polarizované brýle ...
Brýle CXS PANTHERA, polarizační zorník

Brýle CXS PANTHERA, polarizační zorník

289,19 Kč
239,00 Kč bez DPH
ks
DO 5 DNŮ
Polykarbonátové brýle s polarizačním kouřovým zorníkem o váze 24g. Rám sportovního de...
Brýle UNIVET 5X9 SMOKE POLARIZED

Brýle UNIVET 5X9 SMOKE POLARIZED

1 398,76 Kč
1 156,00 Kč bez DPH
ks
DO 5 DNŮ
projekt Univet, inovativní design integrovaná postranní ochrana s odvětrávacím s...

Denní světlo se prostorem šíří ve vlnách, které kmitají všemi směry optického prostředí. Pokud se odrazí od lesklé nekovové plochy (sklo, vodní hladina…), stane se světlem polarizovaným, tedy světlem, jehož vlny se pohybují pouze ve dvou rovinách: horizontální a vertikální. Vertikálně polarizované světlo je pro naše oči velmi užitečné. Umožňuje nám vidět kontrastně a barevně, zatímco horizontálně polarizované vytváří nepříjemné oslnění a optické šumy. Právě k potlačení tohoto negativního působení horizontální polarizace slouží polarizační filtr.

Komfort a výhody, které nám polarizační sluneční brýle přinášejí, oceníte v každodenním životě, při sportu i relaxaci. Zlobí vás, že za slunečných dní nemůžete přes svůj odraz dohlédnout na obsah výlohy vašeho oblíbeného obchodu? Při čtení na pláži hledáte správnou polohu časopisu, který vám do očí hází nepříjemné odlesky? Mhouříte oči do oslňujících záře odrážející se na silnici po dešti, když jedete autem? Právě tyto potíže polarizační brýle odstraní.

Na dovolené u vody se bez obtíží rozhlédnete po hladině, aniž byste přivírali oči před oslňujícími odlesky a snadno uvidíte i ryby pod hladinou, což ocení zejména rybáři. Sportovci ocení rychlejší reakci ve chvíli, kdy by obtížně mhouřili oči, hledajíce ve vzduchu míč proti oslňujícímu slunci. Výčet dalších praktických využití polarizačních brýlí by mohl pokračovat ještě dlouho, raději si je však vyzkoušejte na vlastní oči.

Víte, jak se přesvědčit, že vyhlédnuté brýle mají skutečně polarizační filtr? Dáte-li dvoje polarizační brýle za sebe, je přes ně normálně vidět, pokud však jedny pootočíte o 90° stanou se neprůhlednými. Zkřížením dvou polarizačních filtrů odfiltrujete vertikální i horizontální vlnění, takže neprojde žádné světlo.